Kilim na zamówienie – krok po kroku

Masz w głowie wizję swojego wymarzonego kilimu czy dywanu, ale jakoś nigdzie nie możesz go znaleźć? W takim razie trafiłaś / trafiłeś pod dobry adres! Tartaruga to nie tylko autorskie kolekcje kilimów. Jesteśmy małą pracownią i wszystkie etapy produkcji – od projektowania, przez dobór kolorów lub barwienie przędzy, aż po wykonanie tkaniny – odbywają się u nas. Dlatego możemy zaoferować personalizację wzorów, które są już dostępne w naszej ofercie lub przygotować całkiem nowy projekt, idealnie dopasowany do oczekiwań klienta. W naszej pracowni możesz zamówić spersonalizowany dywan lub tkaninę do powieszenia na ścianie. Uwielbiamy tkać kilimy na specjalne zamówienie, jednak ten rodzaj pracy jest dość specyficzny. Dlatego chciałybyśmy opowiedzieć trochę więcej o procesie powstawania personalizowanych tkanin. 

Kilim na zamówienie – od czego zacząć?

Pierwszy etap pracy angażuje zarówno projektanta jak i klienta. Na początku musimy dowiedzieć się, czy tkanina będzie eksponowana na podłodze, czy na ścianie. A może będzie to dekoracja ścienna, ale mamy przygotować ją tak, by za kilka lat mogła zmienić funkcję i stać się dywanem? U nas wszystko jest możliwe! To też moment, w którym chętnie porozmawiamy o inspiracjach, kolorach, kształtach i formach, które mogą znaleźć się na kilimie. Jeśli chciałabyś, by Twoja tkanina była wykończona inaczej niż standardowo, to koniecznie nam o tym powiedz. Standardowym wykończeniem są bawełniane frędzle z osnowy, ale możemy również przygotować tkaninę bez frędzli zakończoną bawełnianą krajką lub z brzegami obszytymi wełną. Musimy dowiedzieć się jeszcze jaki format tkaniny Cię interesuje i możemy przystąpić już do wykonania wyceny! Wraz z wyceną otrzymasz od nas wstępną informację o czasie realizacji tkaniny. Postaramy się określić, na kiedy będzie gotowe Twoje zamówienie, jednak czas jego realizacji zależy również od Ciebie!

Gdy poznasz już widełki cenowe interesującej Cię tkaniny oraz podejmiesz decyzję o naszej dalszej współpracy, poprosimy Cię o wpłacenie zaliczki na poczet zaprojektowania wzoru lub o opłacenie całego zlecenia. Zależnie od wielkości zamówienia wrócimy do Ciebie z gotowym projektem po tygodniu lub dwóch od momentu zaksięgowania przelewu. Razem z proponowanym projektem prześlemy też zdjęcia kolorów przędz, których chciałybyśmy użyć w tkaninie.

Kilim, który pokochasz

Teraz Twój ruch! Daj nam znać co myślisz o projekcie. Może się okazać, że trafiłyśmy w 10. Jeśli jednak nie wszystko Ci się podoba, to jest to idealny moment, by zmienić niektóre kolory, lepiej dopasować paletę barw do wnętrza, w którym ma znaleźć się kilim lub delikatnie zmienić niektóre kształty bądź charakter brył. Prosimy Cię o w miarę dokładny opis zmian, które mamy wprowadzić. Jeśli masz zdjęcia wnętrza, w którym ma być eksponowany kilim i do tej pory nam ich nie wysłałaś, to jest to idealny moment by to uzupełnić. Oczywiście nie wymagamy, byście dzielili się z nami prywatnymi ujęciami jeśli nie macie na to ochoty. Pomoże nam to jednak lepiej dopasować tkaninę do wnętrza i uniknąć ewentualnych nieporozumień.

Gdy projekt tkaniny zostanie przez Ciebie zatwierdzony, podamy dokładny termin realizacji. Prosimy również o wpłatę 100% ceny tkaniny, jeśli wcześniej nie została jeszcze uregulowana. Najczęściej udaje nam się wykonać wszystkie zamówienia kilka dni przed określoną datą, choć czasem i nas spotykają niespodziewane okoliczności, czasem popsuje się coś w krośnie lub po prostu się rozchorujemy. Staramy się jednak w takim przypadku od razu informować o potencjalnym przedłużeniu czasu realizacji. Pracę nad personalizowanym kilimem rozpoczynamy po zaksięgowaniu ustalonej wpłaty.

Ostatnia prosta do wymarzonego kilimu!

Ostatni etap prac należy już tylko do nas. Rozpoczynamy długi proces tkania. O nic się nie martw! Bardzo lubimy spędzać dni przy krosnach, na pewno będziemy pracowały z najwyższą dbałością o każdy szczegół. Kiedy zamówienie jest już gotowe, kontaktujemy się z Tobą, by określić szczegóły wysyłki.  Jeśli kilim ma być eksponowany na ścianie, przygotowujemy wszystko tak, by można go było łatwo i szybko powiesić.  Na sam koniec wysyłamy ubezpieczoną przesyłkę kurierem, a już następnego dnia możesz cieszyć się tkaniną w swoim domu! Tkaniny personalizowane lub wykonane na zamówienie nie podlegają zwrotom.