Pomysły na prezent dla fanów rękodzielnictwa

Grudzień to magiczny czas – przepełniony radością, ciepłem, spędzony z bliskimi. To także okazja do obdarowania upominkami ważnych dla nas osób. Bardzo często prosicie nas o porady prezentowe dla fanów rękodzieła. Wbrew pozorom, nie jest to wcale takie łatwe zadanie. Aby pomóc Wam w świątecznych poszukiwaniach prezentów przygotowałyśmy naszą tartarugową selekcję prezentów. Znajdziecie w niej pomysł na prezent zarówno dla wytwornych rzemieślników, jak i dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z krosnem!

 

Zestaw przędz tkackich

Dla osób, które już miały styczność z tkaniem, przygotowałyśmy coś specjalnego. Zestaw przędz tkackich (do wyboru GIL, CIASTEK oraz CHOINKA) to pudełko pełne motków oraz gotowy projekt, dzięki któremu wykonasz tkaninę dekoracyjną z wybranym wzorem. Do zestawu dołączamy też drewniany drążek do powieszenia tkaniny oraz flamaster, którym możesz przenieść kontur projektu na osnowę na krośnie. Rysunek po kilku godzinach znika pod wpływem wilgoci, więc nie musisz się martwić, że fioletowe kropki flamastra będą widoczne w gotowej tkaninie.

W skład zestawu wchodzą:

  • 5 motków wełny tkackiej (5 x 50g),
  • osnowa bawełniana (100g),
  • drążek do powieszenia tkaniny (22 cm),
  • znikający flamaster do rysowania po osnowie,
  • wydruk projektu GIL ze wskazówkami do tkania wzoru w formacie 20x20cm,
  • wzór w formacie pdf do własnego wydruku.

By wykonać tkaninę z wybranym motywem możesz skorzystać z proponowanych przez nas kolorów przędz lub wybrać własny zestaw kolorystyczny. Jeśli chcesz, by w Twoim zestawie pojawiły się inne kolory niż te zaproponowane, w komentarzu do zamówienia wpisz numery pięciu wybranych przez siebie motków wełny oraz rodzaj osnowy. 

 

 

Zestawy tkackie 

Jeśli widzimy charakterystyczny błysk w oku na widok kilimów, makatek czy kobierców, to znak, że idealnym upominkiem dla tej osoby będzie zestaw tkacki. Umożliwia on rozpoczęcie przygody z tkaniem. W skład zestawu wchodzi krosno lub ramka, przędza oraz grzebień tkacki. Rozmaite warianty takich gotowych pakietów (zarówno pod względem koloru, jak i rozmiaru) znajdziecie w naszym sklepie, w zakładce Zrób to sama.

Odkryj także nasze promocyjne zestawy krosem wraz ze świątecznymi przędzami tkackimi z wzorem GILA, CIASTKA lub CHOINKI! 

 

Duże krosno tkackie

Wiedząc, że nasz obdarowany dopiero rozpoczyna swoją przygodę z tkaniem, warto sprezentować mu porządne, duże krosno. Jeśli stawiał już pierwsze kroki tkając na ramce, nie ma konieczności kupowania mu całego zestawu tkackiego. W naszym sklepie znajdziecie zarówno duże krosna tkackie ze sklejki (składane, niezwykle ułatwiające transport), jak i ich drewniane wersje w różnych kolorach. 

 

 

Drobne gadżety dla poczatkujących rzemieślników

Dobrym pomysłem na prezent jest także zakup drobnych akcesoriów tkackich. To opcja, która sprawdzi się w przypadku, gdy nie jesteśmy pewni, czy osoba, którą chcemy obdarować posiada już ramkę czy krosno, lub gdy zależy nam na symbolicznym upominku wpisującym się w jej hobby. W naszym sklepie znajdziecie czółenko tkackie, drążki do powieszenia tkaniny, flamastry do rysowania po osnowie czy grzebienie tkackie i metalowe lub drewniane igły. 

Świąteczna oferta została także poszerzona o kolorową osnowę – czerwono-biała, zielono-biała lub z błyszczącą nitką – idealną na świąteczne makatki!

 

 

Kursy i warsztaty tkackie

Warsztaty tkackie – indywidualne lub grupowe – sprawdzą się jako oryginalny prezent nawet dla kilku osób zafascynowanych rękodziełem. W naszej ofercie znajdziecie kurs tkania na krośnie nicielnicowym (także od postaw), świąteczne warsztaty tkackie w polskich miastach oraz warsztaty czteroosobowe. Możecie także zdecydować się na zakup voucherów na warsztaty i kursy przewidziane w 2023 roku lub karty podarunkowe na całą strefę DIY. 

Dla wszystkich miłośników tkania przygotowałyśmy także darmowy projekt tkacki z motywem GWIAZDKI do pobrania. Posłuży Ci on do zrobienia świątecznych podkładek pod kubki. Możesz udekorować nimi stół lub podarować w prezencie komuś bliskiemu.