Warsztaty tkackie – nauka tkania indywidualnie i w grupie

Tkactwo ręczne to najstarsza z metod tworzenia tkanin użytkowych na krośnie. Z doświadczenia wiemy, że to bardzo przyjemna, odprężająca i wyciszająca praca. Dzięki odpowiedniemu przeplataniu osnowy i wątku możemy stworzyć unikatowe kilimy i makatki, które będą zdobić wnętrza naszych domów. Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z tym rzemiosłem, warsztaty tkackie będą świetnym wyborem.

Tartaruga to nie tylko pracownia tkacka – chętnie dzielimy się również naszą wiedzą i doświadczeniem podczas warsztatów tkackich. W naszej ofercie znajdziesz zarówno zajęcia grupowe, jak i indywidualne, podczas których opanujesz sztukę tkania. Na wszystkich warsztatach staramy się przekazać jak najwięcej tkackich tricków, które ułatwią Ci tworzenie własnych tkanin.

Nauka tkania – warsztaty grupowe

Stawiasz pierwsze tkackie kroki? Idealne dla Ciebie będą grupowe warsztaty tkackie. Warszawa, Łódź, Kraków, Wrocław czy Gdańsk to miasta, w których regularnie organizujemy takie zajęcia. Spotykamy się w pięknych przestrzeniach hoteli Puro, w których przez 5 godzin uczymy podstaw tkackiego rzemiosła. Pracujemy w małych, kameralnych grupach, dzięki czemu jesteśmy w stanie indywidualnie podejść do każdego uczestnika. Dzięki warsztatom dowiesz się czym jest osnowa i wątek, jak odpowiednie naprężenie przędz wpływa na wygląd tkaniny i nauczysz się tkać linie skośne, kształty, koła, melanże i struktury. Z warsztatów każdy wyjdzie z tkaniną gotową do powieszenia na ścianie, ramką do tkania, kompletem akcesoriów tkackich i przede wszystkim – umiejętnościami pozwalającymi samodzielnie utkać kolejne unikatowe dekoracje.

Warsztaty dla grup zorganizowanych

Preferujesz zajęcia w mniejszych grupach? A może szukasz ciekawej alternatywy na spędzenie czasu z przyjaciółmi? Możemy zorganizować je specjalnie dla was w naszej pracowni w Łodzi! Warsztaty tkackie prowadzimy w grupach 4-, 3- lub 2-osobowych w uzgodnionym terminie. Poziom warsztatów dostosowany jest do umiejętności uczestników – kierujemy je zarówno do osób zaczynających przygodę z tkaniem, jak i do bardziej zaawansowanych kursantów. Podczas zajęć pracujemy na płaskich ramkach tkackich, które po zajęciach każdy z uczestników zabiera ze sobą.

Indywidualne warsztaty tkackie

Indywidualne warsztaty tkackie, organizowane w naszej pracowni w Łodzi, to wyjątkowa okazja do zdobycia ogromnej dawki wiedzy, dzięki której wkroczysz w świat rzemiosła!

Oferujemy trzy warianty zajęć:

  1. Kurs nauki tkania na płaskiej ramce tkackiej

Pięciogodzinne warsztaty podczas których stworzysz własną unikatową tkaninę. Poziom kursu dostosowujemy do umiejętności uczestnika – możemy rozpocząć od podstaw lub przejść do bardziej skomplikowanych technik.

  1. Podstawowy kurs tkania na krośnie nicielnicowym

Wyjątkowy, dwudniowy kurs, podczas którego nauczysz się podstaw tkania dywanów lub kilimów na krośnie nicielnicowym. Nie musisz znać podstaw technik tkackich – w trakcie zajęć zdobędziesz wiedzę teoretyczną i praktyczną, dzięki której postawisz pierwsze kroki w tkactwie. Efektem warsztatów będzie stworzenie własnoręcznie tkaniny o wymiarach między 50x50cm a 80x80cm.

  1. Kurs tkania na krośnie nicielnicowym

Pięciodniowy kurs tkania dywanów lub kilimów przygotuje Cię do samodzielnej pracy na dużym podłogowym krośnie nicielnicowym. Podczas warsztatów przekażemy Ci obszerną wiedzę teoretyczną i praktyczną – począwszy od budowy krosna i przygotowania go do pracy, aż po wykonanie i wykończenie zaprojektowanej przez siebie tkaniny.