Czas oczekiwania na wysyłkę zależy od rodzaju zamówionego produktu i jest podany w momencie składanie zamówienia. W przypadku prodkuktów dostępnych od ręki wysyłka jest najpóźniej w 3 dniu roboczym po zaksięgowaniu wpłaty. W produktach realizowanych na zamówienie czas oczekiwania na wysyłkę ustalany jest indywidualnie z klientem, najczęściej wynosi 1-4 tygodni.

Gdy wybrana tkanina dostępna jest w opcji “na zamówienie” oznacza to, że tego konkretnego wzoru i rozmiaru nie mamy w tym momencie w swoim magazynie i będzie on wykonany specjalnie dla Ciebie, dopiero po złożeniu zamówienia. Czas realizacji zamówienia to ok. 1-4 tygodnie, zależny jest od rozmiaru tkaniny i aktualnego harmonogramu pracy przy krosnach. Jeśli jesteś ciekawy jak długo trzeba będzie czekać na wybraną przez Ciebie tkaninę chętnie odpowiemy na to pytanie! Prosimy o kontakt telefoniczny 507 823 271 lub wiadomość e-mail contact@tartarugastudio.pl

Tak! Zawsze chętnie realizujemy projekty indywidualne. Jeśli nie znalazłeś w naszej ofercie odpowiadającego Ci wzoru lub rozmiaru dywanu/tkaniny na ścianę, to chętnie zaprojektujemy coś specjalnie do Twojego mieszkania, biura, lub z myślą o konkretnej okazji lub uroczystości.
Jeśli jesteś ciekaw jak wygląda proces projektowania personalizowanych tkanin sprawdź zakładkę “Kilimy na zamówienie”.

Tak! Często wykonujemy dywany o charakterze wzorów z naszej oferty, ale w wymiarach pasujących do konkretnych wnętrz. Taka personalizacja wpływa na zmianę proporcji wzoru, więc każdy projekt omawiamy już indywidualnie z klientem. Proces wykonania takiej tkaniny opisany jest w zakładce “Kilimy na zamówienie”.

Wszystkie tkaniny Tartarugi wykonywane są rzemieślniczo w naszej pracowni w Łodzi. Tkanie to bardzo czasochłonne zajęcie, czas wykonania kilimu o wymiarach 100×150 cm to ok 7-10 dni roboczych, a w przypadku większych formatów czas ten wzrasta nawet do 4 tygodni. Czas realizacji to nie tylko czas, który spędzamy przy krośnie. Składa się na niego również czas potrzebny na przygotowanie krosna do pracy, a niekiedy jeszcze czas oczekiwania na dostawę przędz. Na długość realizacji tkaniny ma też wpływ nasz aktualny harmonogram. Czasem możemy od razu zrealizować Twój projekt, zdarza się jednak, że najpierw musimy wykonać zamówienia, które zostały złożone przed Twoim. O wszystkich szczegółach i czasie oczekiwania poinformujemy Cię w wiadomości, którą otrzymasz po złożeniu zamówienia. Możesz też wcześniej skontaktować się z nami telefonicznie lub przez wiadomość email, żeby dowiedzieć się ile będzie wynosił czas oczekiwania.

Potrzebne numery telefonu i adres email znajdziesz w zakładce “Kontakt”.

Tak! Możemy zmienić kolorystykę dywanu (lub tkaniny dekoracyjnej) tak, by idealnie pasowała do Twojego mieszkania. Jeśli jesteś ciekawy jak wygląda realizacja personalizowanych tkanin więcej informacji na ten temat znajdziesz w zakładce “Kilimy na zamówienie”.

Tak! Wszystkie dostępne w sklepie produkty możemy wysłać za granicę, a nawet na inny kontynent! 🙂  Więcej informacji o wysyłce znajdziesz w zakładce “Dostawa i płatności”.

Jeśli zakupiona przez Ciebie tkanina była dostępna w regularnej ofercie (można ją było kupić w sklepie online lub stacjonarnie), to przysługuje Ci 30 dni na zwrot (od momentu otrzymania przesyłki), nie musisz podawać powodu zwrotu. Przesyłki prosimy kierować na adres:

Tartaruga Studio
ul. Bohdanowicza 2
93-552 Łódź,
tel. 691 567 536

Pamiętaj, by odpowiednio zabezpieczyć paczkę oraz by dołączyć paragon.

Jeśli kupiłeś tkaninę realizowaną na specjalne zamówienie (personalizowany rozmiar, kolor, lub projekt), to nie podlega ona zwrotowi.

Z uwagi na indywidualny charakter niektórych przedmiotów oferowanych w Tartarudze, nie każdy może podlegać wymianie. Możesz wymienić produkt do 30 dni od otrzymania przesyłki, jednak nową tkaninę możesz wybrać tylko z tych produktów, które są dostępne od ręki w naszym sklepie. W takiej sytuacji prosimy o wcześniejszy kontakt, byśmy mogły zarezerwować dla Ciebie wybrany produkt. Zostanie on wysłany, gdy otrzymamy zwrotną przesyłkę (oraz po dopłacie, jeśli wybrany na wymianę produkt jest droższy; gdy jest tańszy zwrócimy różnicę na Twoje konto). Nie możesz wymienić posiadanej już tkaniny na wzór, który jest “realizowany na zamówienie”.

Jeśli zakupiona przez Ciebie tkanina była dostępna w regularnej ofercie (można ją było kupić w sklepie online lub stacjonarnie) i nie znalazłeś odpowiadającego Ci wzoru na wymianę, to przysługuje Ci 30 dni na zwrot. Zwroty i wymiany prosimy kierować na adres:

Tartaruga Studio
ul. Bohdanowicza 2
93-552 Łódź,
tel. 691 567 536

Pamiętaj, by odpowiednio zabezpieczyć paczkę.

Jeśli kupiłeś tkaninę realizowaną na specjalne zamówienie (personalizowany rozmiar, kolor, lub projekt), to nie podlega ona wymianie.

Nasze wyjazdowe warsztaty tkackie odbywają się co miesiąc lub dwa. Nie mamy jakiegoś regularnego planu, najczęściej odwiedzamy różne większe miasta w Polsce, od Gdańska po Zakopane 🙂 Najczęściej spotykamy się w Warszawie, ale chętnie obieramy też inne kierunki!

Zapraszamy też na cotygodniowe zajęcia w naszej łódzkiej pracowni.

Wszystkie informacje o warsztatach znajdziesz w zakładce “Warsztaty” a bilety na poszczególne spotkania dostępne są w sklepie online.

Na warsztatach uczymy się tkać od podstaw, więc nie musisz posiadać żadnej wiedzy z zakresu tkania, czy robót ręcznych 🙂 Nie przejmuj się, jeśli ostatnio miałeś kontakt z zajęciami plastycznymi w ostatniej klasie szkoły podstawowej! Na warsztatach omawiamy krok po kroku wszystkie czynności, które należy wykonać by przygotować się do pracy na krośnie. Podpowiadamy jak dobrać włóczki, jak wykonać kolejne ruchy igłą i co zrobić, by po skończeniu pracy tkanina ładnie prezentowała się na ścianie. Tkanie jest tak naprawdę nieskomplikowanym zajęciem, potrzeba do niego tylko trochę cierpliowści i dużo czasu 🙂 Jeśli jesteś ciekaw jakie zajęcia z tkania mamy w swojej ofercie przejdź do zakładki “Warsztaty”.

Jeśli praca przy krośnie nie jest dla Ciebie nowością i jesteś ciekaw nowych splotów i technik, to zapraszamy na zajęcia indywidualne! W ciągu 5 godzin warsztatów możemy tak dobrać zagadnienia, by pokazać Ci nowe interesujące obszary tkactwa. Możemy zająć się strukturami, bardziej skomplikowanymi kształtami, porozmawiać o surowcach, wykańczaniu tkanin, farbowaniu lub o budowie krosien. Powiedz nam, co Cię interesuje, a my przygotujemy zajęcia specjalnie dla Ciebie!

Jeśli nie masz możliwości, by przyjechać do Łodzi i zastanawiasz się, czy brać udział w naszych grupowych warsztatach, to również zapraszamy! W czasie takich warsztatów pracujemy w niewielkiej grupie i zawsze mamy czas, by z każdym porozmawiać. Uczestnicy zawsze wykonują swoje autorskie pomysły, więc jeśli chcesz przyjść na warsztaty i pracować nad bardziej skomplikowaną tkaniną, poznać nowe sploty, struktury czy sposoby łączenia kształtów, to jak najbardziej znajdziemy na to czas na warsztatach.

Bilety na najbliższe warsztaty znajdziesz w naszym sklepie internetowym.