Masz w głowie wizję swojego wymarzonego kilimu czy dywanu, ale jakoś nigdzie nie możesz go znaleźć? W takim razie jesteś pod dobrym adresem! Tartaruga to nie tylko autorskie kolekcje kilimów. Jesteśmy małą pracownią i wszystkie etapy produkcji – od projektowania, po wykonanie – odbywają się u nas. Dlatego możemy zaoferować personalizację wzorów, które są już dostępne w naszej ofercie lub  przygotować całkiem nowy projekt, idealnie dopasowany do oczekiwań klienta.

Uwielbiamy tkać kilimy na specjalne zamówienie, ale ten rodzaj pracy jest dość specyficzny. Dlatego chciałybyśmy opowiedzieć Wam trochę o procesie powstawania personalizowanych tkanin.  

Pierwszy etap pracy angażuje zarówno projektanta jak i klienta. Wspólnie ustalamy jaki rozmiar tkaniny będzie najlepszy. Następnie rozmawiamy o inspiracjach: klimacie, formach, kształtach i kolorach.  Kolejnym krokiem jest już przygotowanie projektu i wyceny. Razem z projektem wysyłamy również zdjęcia przędz, których chciałybyśmy użyć w danej tkaninie. Po zaakceptowaniu wzoru przez klienta wspólnie ustalamy przewidywany czas realizacji. W przypadku kilimów wykonywanych na zamówienie przed rozpoczęciem prac przyjmujemy przedpłatę w wysokości 100% ceny tkaniny.

Jeszcze przed rozpoczęciem samego procesu tkania konieczne jest ustalenie wykończenia kilimu. Standardowym wykończeniem są frędzle, ale możemy również przygotować tkaninę bez frędzli zakończoną bawełnianą krajką lub z brzegami obszytymi wełną.


Ostatni etap prac należy już tylko do nas. Rozpoczynamy długi proces tkania. Kiedy zamówienie jest już gotowe, kontaktujemy się z klientem. Jeśli tkanina ma być eksponowana na ścianie, przygotowujemy wszystko tak, by można ją było łatwo i szybko powiesić.  Na sam koniec wysyłamy ubezpieczoną przesyłkę kurierem, a już następnego dnia możesz cieszyć się tkaniną w swoim domu!

Tkaniny personalizowane lub wykonane na zamówienie nie podlegają zwrotom.