Dywany na ściany czy na podłogę?

Kilim jest tkaniną, która może być eksponowana na podłodze lub na ścianie. Znakomicie sprawdzi się w roli tradycyjnego dywanu, pełniąc funkcje izolujące i dekoracyjne. Dzięki zwartej strukturze kilimy bardzo wolno ulegają zabrudzeniom i są wyjątkowo wytrzymałe. Bazując na opiniach naszych klientów możemy powiedzieć, że sprawdzają się zarówno w pokoju dziennym, jak i w sypialni czy biurze.
Radzimy, by kilim zabezpieczyć matą antypoślizgową. Więcej informacji o pielęgnacji można znaleźć tutaj (link).
Zachęcamy do umieszczenia dywanu pod ulubionym fotelem lub niedaleko łóżka. Bardzo naturalnym miejscem na dywan są okolice kanapy w pokoju dziennym, zaciszny kącik w domowym biurze lub miejsce zabaw w pokoju dzieci (tu polecamy dywany bawełniane!).

 

 

Kilimy mogą być również eksponowane na ścianach. Gdy zostaną odpowiednio przygotowane do zawieszenia (dowiedz się więcej), mogą z powodzeniem zastąpić tradycyjne obrazy czy plakaty. U naszych klientów kilimy najczęściej pojawiają się u wezgłowia łóżka, nad kanapą lub komodą albo w pokoju dziecięcym. Tkanina na ścianie sprawia, że wnętrze staje się od razu o wiele przytulniejsze! Warto zwrócić również uwagę na poprawę akustyki wnętrza, do aranżacji którego zostały wykorzystane tkaniny. Dźwięki rozchodzące się po domu pełnym tkanin są lekko wytłumione i przyjazne, nie pojawia się echo.
Ze względu na to, że kilimy są jednakowe po obydwu stronach mogą być również eksponowane w przestrzeni, pełniąc rolę paneli oddzielających poszczególne strefy. Takie rozwiązanie może sprawdzić się w biurze lub przestrzeni coworkingowej.

Jeśli szukasz pomysłów na to, jak wyeksponować kilim w swojej przestrzeni, zapraszamy do przejrzenia naszej tablicy inspiracji na pintereście
KILIMY NA ŚCIANIE www.pinterest.com/tartarugatextiles/kilims-on-the-walls/
KILIMY NA PODŁODZE www.pinterest.com/tartarugatextiles/interior-design-inspiratons/

 

 

Zdjęcia: Karolina Grabowska – Kaboompics