Co się wydarzyło w 2020?

Rok 2020 na pewno nie należał do standardowych. Wiosenny lockdown spowodował, że musiałyśmy trochę inaczej spojrzeć na naszą firmę i delikatnie zmienić plany. Porzuciłyśmy nasze tradycyjne wyjazdy warsztatowe na rzecz zajęć online i większej ilości godzin spędzanych przy krosnach. Wyjazdy na targi zamieniłyśmy na targi online i platformy sprzedażowe. Wiele działań przeniosło się do sieci, na szczęście nasz charakter pracy się nie zmienił – nadal mogłyśmy spokojnie pracować nad kolejnymi wzorami kilimów w naszym łódzkim studio.

Ten rok miał być dla nas przełomowy również pod innym względem – planowałyśmy nasz pierwszy wyjazd na międzynarodowe targi i miałyśmy w planach wiele przygotowań i przedsięwzięć z tym związanych! Jak można się domyślać – targi Maison&Objet odbyły się w wersji online, a nasze tkaniny były w Paryżu jedynie wirtualnie (nadal można je znaleźć na platformie MOM). Nie zmienia to faktu, że i tak zaliczamy to doświadczenie do udanych! Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego mogłyśmy stawiać kolejne kroki na międzynarodowej arenie, pokazywać swoje tkaniny zupełnie nowym odbiorcom i zająć się na poważnie pokazywaniem Tartarugi światu 😉

Przygotowując się do targów wykonałyśmy kilka sesji zdjęciowych, których efektami dzieliłyśmy się z Wami już od jakiegoś czasu na naszym Instagramie i Facebooku. Poniżej wybrałyśmy nasze ulubione zdjęcia z tych sesji!

W 2021 rok wchodzimy z ogromnymi pokładami energii! Mamy bardzo dużo bardzo dużych planów. Niektóre z nich powoli udaje nam się wdrażać w życie i już niedługo będziemy o nich informować. Część planów jest niezależna od nas i choć chciałybyśmy jak najszybciej wiedzieć co, kiedy i jak, to chyba musimy jeszcze na chwilę uzbroić się w cierpliwość. Mamy też nieśmiałą ochotę na to, by powoli powiększać Tartarugowy zespół, ale o tym pewnie jeszcze będziemy opowiadać!

Zostawiamy Was z pięknymi zdjęciami, które zrobiła dla nas Karolina Grabowska i zbijamy piątkę z każdym, kto przewinie posta do końca 😉

 

 

 

 

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.