Słońca, słoneczka!

Kolekcja kilimów The Suns to unikatowe dekoracje na ścianę. Wykonane przędz wełnianych farbowanych w naszej pracowni przy użyciu tylko i wyłącznie naturalnych barwników takich jak szyszki sosny, łupiny orzechów, suszone i sezonowe zioła oraz kwiaty, różnego rodzaju korzenie, kory, liście czy pestki. Korzystamy też z wełny w jej naturalnym kolorze, dzięki temu praktycznie w każdym kilimie beże i szarości mają delikatnie inny odcień – dokładnie taki, jak koniakowska owca, z której powstał dany motek! Każdy ze wzorów wykonujemy tylko w jednym egzemplarzu – dzięki temu tkanina, którą posiadasz (lub będziesz posiadać 😉 ) jest jedyną taką na świecie. Na jej unikatowość składa się nie tylko to, że wzór już nigdy nie zostanie powtórzony. To również niepowtarzalne wybarwienie przędzy (farbując naturalnie nie jesteśmy w stanie dokładnie przewidzieć koloru, jaki wyjdzie z danej kadzi, nie da się też dwa razy “trafić” w ten sam ton. Magia!). Unikatowość wynika też przede wszystkim z rzemieślniczej techniki wykonania. Każdy kilim wykonany w pracowni Tartaruga to efekt pracy rąk Wiktorii, Jadzi lub Agaty. Każda z nas tka troszkę inaczej, z inną siłą dobija kolejne wątki, różnie rozwiązuje techniczne problemy. Finalnie każdy kilim Tartarugi wykonany jest bardzo podobnie, a patrząc na gotową tkaninę ciężko odróżnić, która z nas wykonała daną pracę. Jednak my między sobą widzimy te drobniutkie niuanse i są one naszą niewidzialną sygnaturą!

 

 

 

 

Pierwsze wzory z kolekcji The Suns powstały na początku 2018 roku! Pod koniec czerwca’18 kolekcja miała swoją oficjalną premierę, od tego czasu regularnie wrzucamy kolejne dropy słonecznych kilimów. Oprócz standardowego formatu 50×70 cm w kolekcji pojawiły się panoramy (o szerokości 150 lub 100cm), które od razu podbiły Wasze serca i to właśnie one są od ponad roku najchętniej kupowanym rozmiarem. Projektujemy też słoneczka na specjalne zamówienia, dopasowujemy kolory oraz rozmiary tak, by jak najbardziej pasowały do Waszych domów. Od momentu premiery zaprojektowałyśmy oraz utkałyśmy już ponad 60 Słoneczek. Pierwsze z nich był mocno geometryczne, później poszłyśmy w kierunku minimalistycznych krajobrazów, zachodów słońca, fiordów, mórz i jezior. Jedno pozostało niezmienne – każdy kilim z kolekcji Słońca posiada swoje własne naturalnie farbowane słońce, a czasem nawet kilka słońc! Dzięki temu w Waszych domach zawsze będzie ciepło i przytulnie, nawet w największą zawieruchę.

 

 

Poniżej zebrałyśmy wszystkie (lub prawie wszystkie ;)) wzory, które wykonałyśmy w ciągu ostatnich lat. Słońca towarzyszą nam już 4 lata. Większość z nich pokazywałyśmy na Instagramie lub Facebooku. Niektóre na wystawach i w galeriach. Najbardziej jednak cieszą nas te, które widzimy na zdjęciach w Waszych domach!

Ten zbiór powstał też dla tych, którzy ciągle szukają swojego idealnego Słoneczka. Może któreś z poniższych wpadło Wam w oko i będzie pięknym początkiem do zaprojektowania zupełnie unikalnego słonecznego krajobrazu?

 

 

 

PS. Nie wiemy jak to się wydarzyło, ale mamy nieco ponad 40 zdjęć naszych Słońc! Przeszukujemy nadal foldery i aparaty oraz czekamy na zdjęcia od Was! Pomóżcie nam uzupełnić braki w naszym katalogu 🙂